Elektřina

Ceny elektrické energie se každý rok zvyšují a tak přesto, že se snažíte ušetřit za elektřinu formou snížení spotřeby, na konečném vyúčtování to není obvykle poznat. Ušetřit můžete i tím, že změníte dodavatele. Razantní úsporu pocítí především domácnosti, které elektřinu využívají komplexně. To znamená k vytápění, ohřevu vody i vaření. Neznamená to však, že by změnou dodavatele nemohl ušetřit každý. Obecně platí pravidlo, že čím větší spotřeba elektřiny, tím vyšší úspora při změně dodavatele.

Přesnou cenu za úsporu je možné spočítat podle Vašeho posledního vyúčtování. Takový výpočet Vám provedeme zdarma a pro fundovaného odborníka je otázkou několika minut. Co je důležité vědět? Změnu dodavatele elektřiny můžete provést kdykoli a bez jakéhokoli poplatku. Délku celého procesu změny ovlivňuje v podstatě pouze výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele. Pozor změnou dodavatele neměníte sazbu za elektřinou, ale pouze tarif. Sazba je určena na základě způsobu využívání a odebraném množství a její volba tak nezávisí na zákazníkovi.

Co zákazník ovlivnit a změnit může je tarif. S výběrem tarifů dodavatelů elektřiny je to obdobné jako u mobilních operátorů. Takže zatímco sazba za elektřinu bude u všech dodavatelů stejná, budou se jejich ceny lišit právě tarifem. Rozdíl spočívá především v ceně za odebranou elektřinu a v nabídce speciálních služeb a zvýhodněných akcí.

K rychlému porovnání ceny můžete využít naší kalkulačku elektřiny. Stačí vyplnit pár základních údajů a kalkulačka Vám zobrazí, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit právě Vy. V případě, že budete chtít bližší informace o převodu a přesná částka úspory, rádi Vám s tím pomůžeme.

Orientační tabulka úspory za odběr elektrické energie

Kontaktní formulář