Satelitní digitální televizní vysílání (DVB-S, DVB-S2)

DVB-S, DVB-S2 (Digital Video Broadcasting – Satellite) je standard digitálního televizního vysílání přes orbitální družice (satelity).

Satelitní digitální vysílání má mnoho výhod například v tom, že poskytuje téměř 100% pokrytí území signálem, nabízí širokou programovou nabídku a rostoucí počet programu ve formátu HDTV.

HDTV je zkratka označující televizi s vysokým rozlišením obrazu (High Definition Television). Klasický televizní formát (SD) vysílá obraz na 576 řádcích a v 768 sloupcích a zobrazuje přibližně 400.000 zobrazovacích bodů (pixelů). Formát HDTV vysílá obraz na 1.080 řádcích a v 1.920 sloupcích a zobrazuje přibližně 2.000.000 pixelů. To už je rozdíl velmi markantní, který oceníte zejména při sledování televize s velkou obrazovkou.

SD vs. HD kvalita

sd-hd

Vysílání v HD rozlišení ocení především majitelé velkých televizorů (LED, LCD, plazma). Pro srovnání obrázky výše.

Ke sledování televize ve vysokém rozlišení HDTV nestačí jen kvalitní televizní přijímač. Je zapotřebí, aby i televizní signál byl vyroben, vysílán a přijímán ve formátu HDTV. A v tom je ten háček. Zatímco televizní přijímače HDTV jsou k mání všude, kde vzít televizní programy ve formátu HDTV. Právě Skylink je poskytovatel největšího počtu programů ve formátu HDTV na celém území ČR a SR.

Naše společnost AV digital s.r.o. jako Skylink partner poskytuje profesionální poradenství a následnou montáž vybraného satelitního kompletu.

Pokud máte zájem sledovat některé placené programy z nabídky Skylink, můžete si je na naší prodejně předplatit na libovolně dlouhou dobu, tzn. přes Vánoce budu více doma, zaplatím si prosinec a leden.

Více informací na stránkách poskytovatele digitální satelitní televize Skylink.

Kontaktní formulář